Superhuman – Byron Ferguson den ultimata bågskytten

Sydafrikanen Byron Ferguson anses vara en extremt bra bågskytt, men har han övermänsklig kapacitet eller ”bara” supernormal förmåga? Frågan är vad man ska kalla hans skicklighet. History channel föredrar att kalla det ”super human ability”.

Foto: byronferguson.wordpress.com

Kommentarsregler

Kommentera gärna. Du har personligt ansvar för vad du skriver. Alla nedsättande kommentarer raderas. NewsVoice tar inget ansvar för vart du länkar.
About T. Sassersson

Torbjörn Sassersson är redaktör för NewsVoice. Han har en bakgrund som miljökonsult, PR- och kommunikationskonsult, journalist, debattör och opinionsbildare. Torbjörn har en fil kand inom naturvetenskap från Stockholms universitet sedermera påbyggd med utbildningar inom webbmedia, CMS och journalistik.

Comments

  1. Tror nästan denne fantastiske bågskytt har kontakt med ett högre jag? Det är i alla fall inte normalt, men kanske han nått ett naturligt tillstånd som vi alla på olika områden kan kunna nå, men sällan gör? Vem vet :)

Speak Your Mind

*